Dartford Trading Dariusz Palich opinia. Ostrzeżenie przed złodziejem i oszustem!

Jeśli szukacie opinii o firmie Dartford Trading Dariusz Palich – zapoznajcie się z tym artykułem.

Firmy Dartford Trading Dariusz Palich ❱❱❱ NIE POLECAMY!

Ostrzeżenie przed złodziejem

Internet pozwala na handel bez granic, co oznacza, że mamy dobry dostęp do dóbr z praktycznie całego świata. Jednak jak grzyby po deszczu powstają firmy, które oszukują i stosują niedopuszczalne praktyki, które naruszają prawa konsumentów. Potencjalnych kupujących należy ostrzegać przed nieuczciwymi sprzedawcami. Opinia o Dartford Trading Dariusz Palich to ostrzeżenie przed złodziejem i oszustem.

Dochodzenie praw konsumenta

Dartford Trading Dariusz Palich jest (była?) oficjalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii i sprzedawała towary przez Allegro. Właściciel firmy mieszka jednak w Polsce, co jest tylko i wyłącznie zabiegiem utrudniającym kontakt, a co za tym idzie dochodzenie praw konsumenta takich jak zwrot lub reklamacja. Wszelka komunikacja z firmą odbywa się bezosobowa, ponieważ pod mailami nikt się nie podpisuje. Firma nie posiada adresu, więc uszkodzonego lub niekompletnego towaru nie da się zwrócić.

Mechanizm oszustwa

Bywają kradzieże, które odbywają się niemalże w majestacie prawa, a osoby żerujące na kupujących pozostają bezkarne. Jaki jest mechanizm oszustwa? Posłużymy się przykładem spółki Novo Capital Investment Sp. z o.o., która jest właścicielem marki BIOFINGER. Firma zakupiła czytnik kart UHF dalekiego zasięgu – do 6m. Czytnik ZK-RFID101 spełniał oczekiwania kupującego, więc dodatkowo zamówiono dwa kolejne. Przedstawiciel firmy Dartford Trading zaproponował inny, ale o tych samych parametrach technicznych oraz tym samym oprogramowaniu do konfiguracji. Jednak dostawa okazała się rozczarowaniem. Okazało się, że w paczce są dwa inne czytniki, które wyglądały inaczej, a w dodatku nie posiadały nazwy producenta oraz nie posiadały znaku CE.

Czytników nie można używać w Europie

Co gorsza, czytnik nie może być używany na terenie Unii Europejskiej. Zwyczajowo czytniki UHF dalekiego zasięgu można konfigurować do jednej z dwóch częstotliwości:
• 902-920MHz – używana w USA i Chinach
• 860-870MHz – używana w Europie

Dostawca twierdził, że można skonfigurować częstotliwość na standard amerykański co jest niezgodne z prawem i jest w zasadzie przestępstwem, za które grozi kara z powodu zakłócania częstotliwości UHF. Co ciekawe dostawca przekonywał, że konfiguracja na częstotliwość amerykańską spowoduje, że czytnik będzie działał w standardach europejskich, co jest oczywistym kłamstwem.

Brak reklamacji i możliwości zwrotu

Obszerna korespondencja z dostawcą obnażyła kolejne oszustwo – brak reklamacji i możliwości zwrotu. Zakupione drogie czytniki UHF nie mogą być używane w Polsce, więc łatwo sobie wyobrazić ile osób kupujących od Dartford Trading Dariusz Palich wdrożyło je mimo wszystko aby zaoszczędzić wyłożone pieniądze.
Spółka Novo Capital Investment zainwestowała nawet w specjalną aparaturę do mierzenia częstotliwości – tuner DVBT oraz zleciła specjalistyczne badania, które potwierdziły, że zakupione czytniki są wadliwe i nie można ich skonfigurować do europejskiej częstotliwości.

Finał w sądzie

Sprawa oszustwa i dostawy wadliwych czytników ma swój finał w sądzie. Spółka Novo Capital Investment wniosła w październiku 2020 roku pozew do sądu w sprawie. Warto podkreślić, że wszelkie nieprawidłowości podczas sprzedaży internetowej powinny być zgłaszane organom ścigania – tylko w ten sposób można ukrócić bezkarność złodziei i oszustów.

Uwaga złodziej

Przykład Novo Capital Investment Sp. z o.o. pokazuje, jak nieuczciwe praktyki stosuje firma Dartford Trading Dariusz Palich. Piętnowanie takich oszustw powinno być dosadne ❱❱❱ uwaga złodziej!!!
Nie polecamy zakupów od tego dostawcy i prosimy potencjalnych klientów o dokładnie sprawdzanie kontrahentów ponieważ istnieje podejrzenie, że właściciel Dartford Trading Dariusz Palich posiada więcej takich firm.

Previous Post
Next Post

Comments

Piotr

Pan Dariusz Palich działa obecnie w sklepach internetowych między innymi Garda Security https://allegro.pl/uzytkownik/GARDA-security gdzie oczywiście firma zarejestrowana jest w “UK”
Security Revolution Limited
COLIEMORE ROAD COLIEMORE HOUSE
A96A8D5 DUBLIN
NIP: 684214

Zastrasza niezadowolonych klientów, ponieważ sprzęt leci z Chin, więc jeszcze raz nie polecam Dariusz Palich prowadzącego sklep Garda Security

Portal e-B2B.org Admin

Panie Piotrze,
Jeżeli ma Pan jakieś konkretne dowody, to napiszemy i opublikujemy drugi artykuł o tym oszuście i naciągaczu – Dariusz Palich. Proszę o kontakt mailowy z Portalem e-B2B.org

NIE polecam

Dariusz Palich (Dartford Trading) lub teraz nowa jego działalność GARDA security, to nadal jest ten sam OSZUST i ZŁODZIEJ
Oszukał coraz więcej ludzi:
https://www.facebook.com/NIEpolecamNIE/posts/1826511327463781/

Działa również pod tym adresem:
http://domofon.sklep.pl/index.php/informacja/11/informacje-o-firmie

NIE POLECAM!
NIE POLECAM!
NIE POLECAM!

Leave a Reply

Your email address will not be published.