Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja – AiR pojawiła się kilka lat temu w kalendarzu ciekawych eventów Polski Północnej z inicjatywy Grupy Alnea i Grupy WM. W tym roku w dniach 13-14 października odbędzie się już czwarta edycja konferencji, która skupia top management firm produkcyjnych.
Konferencja inna niż wszystkie
AiR to konferencja inna niż wszystkie. Tematyka jest związana z wdrożeniami robotów czy systemów automatyki, ale nie od strony sprzedażowej tylko koncepcyjnej. Jak dobrze wyliczyć ROI, jakich błędów podczas aplikacji robotów unikać, jak oszczędzać energię elektryczną w produkcji – to tylko niektóre z poruszanych tematów. Automatyzacja to inwestycja, która musi się opłacać.
Wsparcie w robotyzacji
Oprócz typowo technologicznych paneli, na Konferencji AiR goszczą także tematy związane ze wsparciem przedsiębiorstw – od strony instrumentów finansowych czy dotacji, szkoleń i wsparcia, które proponuje np. BGK czy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP.
Partnerzy
Partnerami konferencji są firmy takie jak KUKA, Mitsubishi, Omron, Siemens, Balluff, Pepperl+Fuchs, Corobotics, Onrobot czy Beboq Robotics i inne. Firmy partnerskie mają możliwość wygłoszenia prelekcji na wybrany temat oraz wystawić stanowisko pokazowe. Oprócz tego prelegenci są zapraszani na wywiady. Całe wydarzenie jest streamingowane przez Gazetę Olsztyńską w Social Mediach. Dzięki temu Konferencja ma duży zasięg i trafia także do tych pracowników firm produkcyjnych, którzy nie mogą przyjechać i uczestniczyć w niej stacjonarnie.
Patronaty
Tradycyjnie patronem honorowym jest Ministerstwo Rozwoju, a także Warmińsko-Mazurska Strefa Ekonomiczna, Klaster Obróbki Metali. Swój wyjątkowy wkład w konferencję ma także prezydent Pracodawców RP – Andrzej Malinowski, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Patronatem medialnym konferencję objęli – Gazeta Olsztyńska i Portal Przemysłowy.
Przywitaj się z robotem
Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest dzień otwarty „Przywitaj się z robotem”. Dzień przed konferencją wystawę maszyn i technologii mogą obejrzeć rodziny z dziećmi, pasjonaci automatyki, hobbyści i wszyscy chętni. W ten sposób organizatorzy chcą przybliżać robotyzację szerszej publiczności.
Edukacja jest ważna
Zwieńczeniem konferencji jest zazwyczaj debata na tematy istotne dla firm produkcyjnych i przemysłu. W trzeciej edycji takim tematem było przygotowanie kadr do zarządzania i wdrażania Przemysłu 4.0. Edukacja jest ważna toteż organizatorzy angażują do współpracy szkoły ponadpodstawowe oraz uczelnie.
Baza wiedzy
Wszystkie pokazy, prelekcje i wywiady są nagrywane i trafiają do bazy wiedzy, z której korzystać może każdy – bez rejestracji. W ten sposób Konferencja jest źródłem wiedzy dla inżynierów, menadżerów, prezesów i właścicieli firm, które chcą wdrażać nowe technologie.
W tym roku konferencja odbędzie się w Ostródzie w dniach 13-14 października.
Zapisy konferencje@alnea.pl