Do czego można wykorzystać kasetony reklamowe?

Zacznijmy od tego, czym rzeczone kasetony są. Otóż, kaseton reklamowy, to forma reklamy, która jest montowana na ścianie, która najczęściej ma kształt prostokąta. Kaseton czasem zamontowany jest prostopadle do ściany budynku i wtedy określamy go semaforem. Przykład obu form znajdziesz poniżej.

Firmy często wykorzystują kasetony by się wyróżnić wśród dużej ilości okolicznych firm, punktów usługowych, czy sklepów. Najczęściej zawierają one logo firmy, motto czy dowolne hasło reklamowe sklepu. Kasetony mają jednak więcej możliwości. FRWarszawa wyróżnia trzy funkcje:

Funkcja reklamowa:

Kaseton może prezentować logo firmy, motto, czy ofertę, dzięki czemu klienci dowiadują się czegoś więcej o firmie.

Kolejną funkcję można nazwać jako: informacyjną. Kaseton w takiej funkcji informuje o na przykład funkcjach jakie pełni firma czy instytucja. Np. oddział banku może informować o charakterze placówki. Na poniższym przykładzie widzimy informację, że jest to Punkt Obsługi Bankowej.

Funkcja wizerunkowa to budowanie rozpoznawalności marki. Dzięki prawie nieograniczonym możliwościom technicznym dzisiejszych firm produkujących kasetony, mogą stać się one istotnym elementem budynku, na przykład siedziby firmy czy sklepu.

Inwestycja w kaseton powinna być dobrze przemyślana. Dobra agencja reklamowa powinna świadczyć Ci radą i sugestią.

Istnieje wiele możliwości technologicznych i każdą należy rozpoznać i ocenić, czy jest odpowiednia. Boki można wykonać z aluminium, lakierować proszkowo, ale można je wykonać również z plexi, PCV, czy dibondu. Lica wykonywane są z plexi, tłoczonych materiałów, ale również z tkaniny winylowej. Jak widać, wybór materiałów jest duży. Każdy z nich ma inną charakterystykę.

Oczekuj od agencji reklamowej również porady dotyczącej umiejscowienia kasetonu, jego podświetlenia i prezentowanej grafiki.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz więcej o możliwościach kasetonów i różnych opcjach technologicznych. Życzymy, by kaseton przyczynił się do sukcesu Twojego biznesu!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply