Systemy ERP – nowe technologie dla szybszego rozwoju firmy

W dobie komputerów prowadzenie biznesu wymaga korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, jeśli firma ma odnosić sukcesy. Odpowiednio dobrane narzędzia mogą wpłynąć na przyspieszenie procesów sprzedaży i dostarczania usług, nie wspominając już o kontrolowaniu kwestii finansowych. Systemy ERP dostarczają szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o dużych i średnich przedsiębiorstwach. Na czym polega ich wyjątkowość?

Jak program ERP wpływa na szybkość procesów w firmie

Im większe przedsiębiorstwo, tym trudniej jest być na bieżąco ze wszystkimi zmianami jakie nieustannie występują na różnych polach działalności. Żeby uniknąć problemów wynikających z niedoinformowania, systemy ERP umożliwiają monitorowanie wszelkich modyfikacji zachodzących w bazie danych. Za każdym razem, gdy wprowadzone lub usunięte zostaną nowe zmienne, osoby uprawnione zostaną o tym poinformowane drogą mailową bądź poprzez wiadomość sms. Dzięki temu procesy komunikacyjnie mogą być przeprowadzane szybciej i sprawniej, co z kolei wpływa na skuteczniejsze planowanie działań i sprawne podejmowanie decyzji biznesowych − bez ryzyka, że pewne najnowsze zmienne nie zostały wzięte pod uwagę. Dostawcy ERP zaznaczają, że poprzez ich rozwiązania, można m.in. nadzorować postępy związane z dostarczaniem towarów na każdym etapie dostawy.

Księgowość pod kontrolą

Sukces firmy jest nieodłącznie związany z jej sposobem prowadzenia księgowości. Przy dużej liczbie klientów i pracowników, dział rachunkowości potrzebuje wsparcia w postaci oprogramowania dostosowanego do potrzeb danego biznesu. Automatyzacja działań związanych z finansami, takich jak np. rozliczenia z kontrahentami i pracownikami czy prowadzenie ewidencji księgowej, zmniejsza ryzyko popełnienia błędu do minimum i jednocześnie przyspiesza prowadzenie ksiąg rachunkowych. System ERP potrafi także zająć się terminowym dokonywaniem przelewów i to w różnych walutach. Jego uniwersalność i dostosowanie funkcjonalności do specyfiki branży, pozwala na sprawniejsze i dokładniejsze rozliczanie.

Jak wybrać system ERP dla siebie?

Korzyści płynących z posiadania programu ERP, można doświadczyć jedynie wtedy, gdy jest on dopasowany do wymogów firmy. A żeby tak było, najlepiej poszukać dostawcy ERP, który oferuje możliwość korzystania jedynie z tych funkcji, które odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorstwa, bez niepotrzebnych dodatków. Warto także zwrócić uwagę na przejrzystość interfejsu – jeśli jego użytkowanie wydaje się być zbyt skomplikowane, nie warto dłużej tracić na niego czasu. W zależności od preferowanego sposobu działania, można też sprawdzić czy oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń mobilnych. Nie bez znaczenia jest także możliwość dodawania nowych opcji już po implementacji oprogramowania – w końcu zmiany w organizacji następują nieustannie, nic więc dziwnego, że zmienia się też zapotrzebowanie na pewne funkcjonalności.

Rozwiązania ERP dają dostęp do zupełnie nowych możliwości i pomagają w efektywnym zarządzaniu zasobami firmy, ułatwiają też prowadzenie księgowości. Dalsze informacje dotyczące ich specyfiki można znaleźć na stronie http://www.unit4.com/pl/produkty/erp.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply