Program lojalnościowy dopasowany do Twoich potrzeb

Program lojalnościowy dopasowany do Twoich potrzeb – sprawdź, jakie masz możliwości!

Programy lojalnościowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Na ich zastosowanie decydują się przedsiębiorcy, którzy mają świadomość tego, jak wiele korzyści wiąże się z pozyskaniem lojalnych klientów i kontrahentów. To dzięki nim możliwa jest poprawa prosperowania firmy, wzrost sprzedaży przekładający się na osiąganie większych zysków, budowanie renomy marki i umacnianie jej pozycji na rynku, a także szansa na dalszy rozwój. Nie ulega więc wątpliwości, że tworzenie relacji opartych na lojalności to jedno z najważniejszych wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy. W związku z tym wybór skutecznego narzędzia umożliwiającego realizację tego celu powinien być dla nich zadaniem priorytetowym. Jednym z najskuteczniejszych są programy lojalnościowe. Aby wybrać ten właściwy, warto wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje owych programów i na jakich zasadach powinno odbywać się ich wdrażanie.

Lojalny klient – jak go zdobyć i zatrzymać na dłużej?

Nie od dziś wiadomo, że lojalny klient to prawdziwy skarb dla każdej firmy. Aby jednak zdobyć jego lojalność i zaufanie, potrzebne są odpowiednie działania mające na celu nawiązanie, zacieśnienie i utrwalenie wzajemnych relacji. Bardzo istotną rolę w ich budowaniu odgrywają emocje, za sprawą których klient wybiera konkretną markę i jej produkty w sposób świadomy, kierując się w swoich decyzjach przywiązaniem do niej, a nie wyłącznie zaletami produktu lub jego konkurencyjną ceną. Do nadania właściwego kierunku owych emocji niezbędne okazują się być długofalowe działania, które powinny skupiać się na poznaniu potrzeb klienta i znalezieniu metody realizacji jego oczekiwań przy jednoczesnej gratyfikacji zaufania, jakim obdarza markę.

Wszystkie te założenia bardzo dobrze odzwierciedlają programy lojalnościowe opracowane przez firmę Sodexo, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie szeroko pojętego wsparcia sprzedaży i poprawy prosperowania przedsiębiorstw z różnych sektorów działalności. To, co wyróżnia programy lojalnościowe przygotowane z myślą o pozyskaniu zaufania klientów, to przede wszystkim skoncentrowanie na poznaniu każdego klienta i indywidualnym podejściu do niego. Pomocne w tym względzie okazują się być zaawansowane narzędzia umożliwiające prześledzenie jego zwyczajów zakupowych i zachęcenie go do wzmożonej aktywności, na przykład za pośrednictwem kanałów interaktywnych i kreatywnych kursów.

Działania te pomagają wykształcić głęboką więź pomiędzy marą i klientem, który ma poczucie docenienia. Poznanie upodobań konsumenta pozwala także na przygotowanie bardziej wartościowych nagród dla niego, zwiększając tym samym atrakcyjność całego programu i zachęcając do wzięcia udziału w nim.

Lojalni partnerzy Twoją szansą na sukces!

W odróżnieniu od programu lojalnościowego przygotowanego dla klientów, program mający na celu pogłębienie więzi z partnerami biznesowymi powinien być tak skonstruowany, by byli oni w jak najmniejszym stopniu zaangażowani w jego przebieg. Mechanizm całej akcji powinien być bardzo prosty i czytelny. W żadnym wypadku nie może zbyt mocno absorbować uwagi uczestników, którzy swoje działania koncentrują przede wszystkim na konkretnych do wypracowania celach. Jego największą zaletą natomiast powinny być atrakcyjne nagrody, których wartość musi być adekwatna do trudu włożonego we wzajemną współpracę. W tym wypadku nie warto oszczędzać.

Rozważając nagrodzenie wielu uczestników drobnymi nagrodami lub zaledwie kilku, którym wręczymy okazałe upominki, zawsze należy wybrać drugą opcję. Wartościowa nagroda do dla kontrahenta to dowód na to, jak bardzo cenimy sobie wzajemną współpracę, a także skuteczny sposób na zapewnienie pozytywnych emocji i skojarzeń budujących relacje oparte na lojalności.

Aby wdrożenie programu lojalnościowego przyniosło oczekiwane rezultaty zarówno w zakresie poprawy relacji z klientami, jak i kontrahentami, jego założenia zawsze powinny być dostosowane do celu, który chcemy z jego pomocą osiągnąć. Pamiętajmy, że skoncentrowanie na konkretnych działaniach w czasie trwania programu zdecydowanie zwiększa jego skuteczność, stwarzając realne szanse na sukces w dziedzinie wsparcia sprzedaży, jak i poprawy jakości współpracy z kontrahentami. W osiągnięciu tego sukcesu zawsze pomoże nam firma Sodexo – światowy lider, który na lojalności zna się jak nikt inny!

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *