Sklep internetowy na abonament – czy warto?

Na rynku dostępne są różne warianty pozwalające na uruchomienie i prowadzenie sklepu internetowego. Do najbardziej opłacalnych oraz najwygodniejszych należą platformy funkcjonujące w modelu SaaS, czyli na abonament. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Niskie opłaty i dostęp do kompletnej infrastruktury

Sklep internetowy na abonament pozwala na znacznie lepsze gospodarowanie ograniczonym budżetem. Zamiast przeznaczać znaczne środki na postawienie platformy od podstaw, lepiej zdecydować się na opłacanie niskich rat miesięcznych oraz zainwestowanie oszczędności w rozwój i promocję sklepu. W ramach abonamentu utrzymywana może być ponadto cała infrastruktura serwerowa, dzięki czemu przedsiębiorca zyskuje gwarancję sprawności i pełnej dostępności swojego sklepu przez cały czas.

Szybka zmiana wyglądu sklepu

Mając bezpośredni wpływ na wygląd sklepu, sprzedawca może lepiej zaprezentować swoją ofertę i łatwiej zwrócić uwagę konsumentów. Szczególne znacznie mają szablony graficzne, które można w zależności od wymagań dostosować pod katem poszczególnych parametrów. Wybierając sklep internetowy na abonament, właściciel platformy e-commerce może zyskać dostęp do responsywnego szablonu. Specjalny edytor pozwala na łatwe, szybkie i bardzo rozbudowane dostosowanie jego wyglądu do indywidualnych potrzeb sklepu.

Ciągłe aktualizacje i rozwój platformy

Oprogramowanie na platformie w systemie SaaS jest na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu e-sklep zawsze zaopatrywany jest w najnowsze rozwiązania technologiczne i inne usprawnienia. Sprzedawcy korzystający z takiego systemu mogą również liczyć na stały kontakt z usługodawcą oraz wsparcie techniczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości, wystarczy jedynie napisać wiadomość, a specjaliści zajmą się problemem. Zaletą tego rozwiązania jest także dostęp do najbardziej innowacyjnych funkcjonalności oraz integracji, na przykład z firmami kurierskimi czy hurtowniami.

Sklep na abonament w Sky-Shop.pl

Poza innymi atrakcjami, ogromną ilość aktywnych integracji zapewnia platforma Sky-Shop.pl. Sprzedawcy mogą na przykład dwukierunkowo połączyć swój sklep na abonament z Allegro, zarządzając swoimi aukcjami, stanami magazynowymi, wpłatami czy zamówieniami bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego. Platforma pozwala również na integrację z programami i systemami księgowo-magazynowymi, takimi jak WF-MAG, iFirma czy Subiekt GT. Dostęp do większości rozszerzeń jest całkowicie bezpłatny, co stanowi dodatkową zaletę.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply