Kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ)

Termin kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) nie jest obcy nikomu, kto interesuje się zdrowiem i pielęgnacją skóry. To niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu białko odgrywa bardzo ważną rolę w budowie i właściwościach skóry. Procesy jej starzenia są w dużej mierze oparte na utracie kolagenu. Niedawne odkrycia naukowców, którym udało się pozyskać naturalny kolagen z białka rybiego, prowadzą do znacznego w przełomu w kosmetyce i pielęgnacji skóry.

Kolagen naturalny i jego rola w skórze

Z chemicznego i biologicznego punktu widzenia kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) jest białkiem tkanki łącznej, charakteryzującym się wysoką odpornością na rozciąganie. Ze względu na swoje właściwości pełni wiele ważnych funkcji w ludzkim organizmie. kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) stanowi między innymi ważny budulec ścięgien i chrząstek stawowych. W postaci krystalicznej spotkamy go również w rogówce oka, zaś powłoka kolagenowa chroni wiele narządów wewnętrznych.

Jednocześnie kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) jest jednym z najważniejszych budulców skóry, w strukturze której stanowi około 60% wszystkich białek. Właściwości kolagenu odpowiadają między innymi za elastyczność, sprężystość, miękkość i jędrność skóry, ponieważ dzięki niemu, proces odnowy komórkowej ulega przyspieszeniu.

Jak przebiegają procesy starzenia?

Chociaż starzenie się skóry zależy od indywidualnych predyspozycji, zwykle proces ten rozpoczyna się około 25 roku życia. Pierwsze objawy w postaci zmarszczek mimicznych stają się widoczne dopiero kilka lat później.

W jaki sposób ludzka skóra się starzeje?

Przez cały okres naszego życia, skóra poddawana jest działaniu wolnych rodników, czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, jak również toksyn. Za jej regenerację odpowiada odnowa komórkowa. Z czasem ilość produkowanego przez skórę kolagenu spada, przez co zmarszczki pokrywające cerę stają się bardziej widoczne. Na ciele pojawiają się natomiast rozstępy i cellulit. Skóra traci również swoją elastyczność i jędrność. Tego procesu nie da się cofnąć, jednak dermokosmetyki zawierające między innymi kolagen, znacząco osłabiają jego efekty.

Jak działa aktywny kolagen naturalny w dermokosmetykach?

Chociaż kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała z zawartością kolagenu są znane od wielu lat, niedawno nastąpił w tej kwestii pewien przełom. Naukowcom udało się pozyskać naturalny kolagen w aktywnej, „żywej” formie z białka rybiego. Aktywne włókna czystego kolagenu wnikają głęboko w skórę do macierzy wewnątrzkomórkowej, wypełniając powstałe wcześniej ubytki. Kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) jest bezwonny i nie posiada właściwości alergizujących, za to świetnie łagodzi podrażnienia, działając przy okazji łagodząco i bakteriobójczo. Dzięki temu stanowi doskonały składnik dermokosmetyków.

Zastosowanie kolagenu w pielęgnacji cery wspiera usuwanie zmarszczek, a także przywraca skórze jędrność i elastyczność. Kolagen naturalny (ღ˘⌣˘ღ) stosowany do ciała prezentuje podobne działanie, a jednocześnie zapobiega powstawaniu rozstępów. Ten wspaniały dar natury pozwala na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu znacznie dłużej.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply