Prowadzisz gabinet lekarski? Zadbaj o poczekalnię dla pacjentów

Jeśli prowadzisz prywatną praktykę lekarską albo poradnię – na pewno w swoim gabinecie musisz wydzielić przestrzeń do czekania dla pacjentów. Udana poczekalnia musi spełnić kilka wymogów. Warto o to zadbać, gdyż komfort oczekiwania wpływa dodatnio na ilość obsłużonych pacjentów.

Jeśli nie raz zdarzyło się, że pacjent uciekł spod drzwi gabinetu – może przyczyna nie leży wcale w strachu przed lekarzem, a w nieprzyjemnej poczekalni? Zastanów się, ile razy zrezygnowałeś z oczekiwania w jakimś punkcie, bo nie było gdzie usiąść, irytował Cię hałas albo po prostu uznałeś, że szkoda Twojego czasu. Z takiego samego punktu należy popatrzeć na poczekalnię w swoim gabinecie – czy spełnia podstawowe oczekiwania?

Przyjazne kolory

Jeśli masz wpływ na dobór kolorów w poczekalni – zdecyduj się na barwy o działaniu uspokajającym. Delikatny błękit albo zieleń podziałają kojąco na pacjentów. Stanowczo należy unikać czerwienie i fioletu, to barwy wzywające do działania. W poczekalni dobrze sprawdzą się także kolory neutralne: biel, kolory piaskowe, brzoskwiniowy, szarości.

Wygodne meble do siedzenia

Wygodny fotel albo sofa to podstawa. Twarde plastikowe krzesełka może i są tanie, ale warto zadbać o siedziska, które zapewnią komfort siedzenia. To bardzo proste – wyobraź sobie, że jesteś zmęczony, a jeszcze czeka Cię wizyta u dentysty. Wchodzisz do poczekalni, zajmujesz miejsce, zapadasz się w wygodnym fotelu. W sumie mógłbyś wrócić do domu, ale jest tak przyjemnie… No nic, poczekasz, zrobisz, co musisz i wtedy dopiero odpoczniesz… A co w przypadku, gdyby zamienić miękki fotel na twarde krzesełko? Kupując krzesła, fotele lub kanapy pamiętajmy także o tym, by pokryte były materiałem łatwym do utrzymania w czystości.

Zadbaj o zajęcie dla pacjentów

Zestaw gazet różnotematycznych, muzyka z radia, jakieś zabawki dla dzieci – warto zadbać, by to pojawiło się w poczekalni. Nie musimy inwestować dużych kwot, magazyny można przynieść już przeczytane z domu, a w kąciku dla dzieci można umieścić kilka kartek i zestaw kredek.

Dodatkowo – warto umieścić na ścianie kopie dyplomów, zdjęcia z konferencji naukowych albo inne informacje o swoim gabinecie i karierze – znudzeni pacjenci na pewno przeczytają je nie raz. Takie działanie wizerunkowe poprawi także zaufanie pacjenta do lekarza.

Lada recepcyjna

Im większa przychodnia – tym lepiej zorganizowana musi być praca recepcji. Bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej lady recepcyjnej, która ułatwi i zorganizuje pracę recepcjonistce. Odpowiedni wybór lad znajdziemy na stronie: http://wuteh.com.pl/do-recepcji/.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *