New World Order czyli Nowy Ład Świata

Większość ludzi mających dostęp do internetu spotkała się z określeniem NWO (New World Order czyli Nowy Ład Świata). Jest to teoria spiskowa, która zakłada, że bogata elita świata stworzyła plan związany z globalnym zarządzaniem państwami na globie ziemskim. Taka dyktatura bogaczy ma na celu
• ubezwłasnowolnienie ludzi na ziemi – wszechobecna kontrola, brak praw obywatelskich, wszczepianie czipów,
• depopulacja – oznacza ograniczenie liczny ludzi,
• wytworzenie najnowszych technologii do panowania nad światem.
Choć ta teoria ma wiele wariantów, nie brakuje zwolenników poszukujących potwierdzenia powyższych zasad, a ostatnie doświadczenie pandemii pobudziło wyobraźnię ludzi nieufnych wobec wszelakiej władzy.

Bogaty znaczy zły

Większość ludzi, która nie prowadziła działalności gospodarczej wychodzi z przekonania, że człowiek bogaty jest zły. Przy czym określenie bogaty jest bardzo subiektywne. Majątki ludzi takich jak Rockefeller, Zuckerberg czy Bill Gates są wyceniane na miliardy dolarów. Nie będziemy się tu zajmować moralną oceną drogi do bogactwa, jednak przyjrzymy się jak pieniądze mogą pomnażać pieniądze, a także teorie spiskowe.
Nic tak nie rozpala wyobraźni jak cudze pieniądze
Patrząc na wiele fake newsów można utwierdzić się w przekonaniu, że nic tak nie rozpala wyobraźni jak cudze pieniądze. Wspomniany Bill Gates jest posądzany o działania depopulacyjne, jednak rzadko się wspomina o jednym z największych działań multimiliardera na rzecz powstania ekologicznych toalet, które miały by służyć ludziom w krajach biednych lub rozwijających się aby ograniczyć choroby spowodowane brakiem higieny. A jednak mimo tak wielkiego zaangażowania w działania filantropijne Gates jest kojarzony ze szczepionkami i wirusem COVID-19.

Boimy się szczepić

Chociaż zdecydowana większość ludzi w krajach rozwiniętych była szczepiona i szczepiła swoje dzieci na odrę, gruźlicę i różyczkę, a także na polio i inne choroby, to szczepionka na COVID-19 budzi wiele emocji. Biomy się szczepić, ale czy naprawdę jest to racjonalne zachowanie? Oglądając film Epidemia z Dustinem Hoffmanem z 1995 roku, czy Epidemia Strachu z 2011 roku, drżeliśmy z niecierpliwości czy ludzkość zdąży stworzyć szczepionkę na te paskudne choroby wirusowe. W 2021 powstały szczepionki na bazie innych badań nad koronawirusami i nagle okazuje się, że nawet 50% dorosłych ludzi nie chce lub nie jest pewna czy to jest bezpieczne rozwiązanie.

Badania naukowe

Badania naukowe podlegają ścisłej kontroli i podlegają analizie statystycznej. Dodatkowo opisywane są w bardzo skomplikowany sposób z uwzględnieniem wielu czynników, co sprawia, że dla nie-naukowców są bardzo trudne do przyswojenia. Większość wiedzy jest przekazywana w opracowaniach dziennikarzy lub w wypowiedziach ekspertów. Jednak medycyna jak każda dziedzina nauki polega na antagonizmie zwolenników i przeciwników różnych teorii, które sprawdza się w badaniach. Jeśli więc trafimy na badaniach związanych np. z pojemnością różnych struktur mózgu np. u dzieci z ADHD – znajdziemy takie, które potwierdzają teorię zmniejszonej pojemności części mózgowia, jak również takie, które będą jej przeczyć.

Czip dla każdego

Przeglądając różnego rodzaju portale można upewnić się, że w szczepionkach ukryte są czipy, dzięki którym mniejsza część ludzkości będzie panowała nad większością. Jeśli ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad ceną nowych technologii – wytworzenia nanochipów, podłączeniem ich do infrastruktury, która może udźwignąć komunikację i analizę miliardów danych to łatwo wyobrazić sobie, że żadna serwerownia nie udźwignie sterowania miliardami ludzi, nawet jeśli zastosujemy przetwarzanie rozproszone. Ale sam pomysł brzmi nieźle, prawda? Tak więc na razie teoria czip dla każdego jest na poziomie możliwości stworzenia miecza świetlnego z Gwiezdnych Wojen. Możliwe, ale niestabilne…

Boimy się tego czego nie znamy

Nowe technologie budzą strach ponieważ boimy się tego czego nie znamy. Słynne maszty 5G doprowadziły do skrajnych zachowań ludzi, którzy protestowali lub nawet niszczyli infrastrukturę. Jednocześnie Ci sami ludzie kupują strukturyzatory wody i lewoskrętną witaminę C. Chyba tylko zbyt wolny internet mógłby nakłonić przeciwników 5G do zmiany nastawienia.

Edukacja

Jak się okazuje, edukacja nie dotyczy tylko dzieci. Wszyscy ludzie potrzebują programów edukacyjnych dotyczących zdrowia, ekonomii wody, recyklingu. Ludzie potrzebują wiedzy o szczepionkach, robotach i internecie. Niewiedza jest bowiem pożywką dla irracjonalnych poglądów i teorii spiskowych.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply