Prowadzisz działalność? Poznaj powody, dla których warto mieć konto dla firmy

Masz działalność gospodarczą, korzystając z konta osobistego? Chociaż taka opcja jest zgodna z obowiązującymi przepisami, warto założyć konto dla firmy. To rozwiązanie, z którym wiąże się wiele zalet.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać ze swojego konta osobistego. Powodem, dla którego przedsiębiorcy decydują się na taki krok, jest przede wszystkim chęć poczynienia oszczędności. Warto jednak rozważyć typowe konto dla firmy, poznając jego korzyści.

Konto firmowe nie musi wiele kosztować

Konto dla firmy kojarzy się przede wszystkim z pobieranymi przez bank opłatami. Warto jednak mieć świadomość, że wcale tak być nie musi. Duża konkurencja między bankami sprawia, że wśród ofert pojawiają się rachunki dla firm niemalże darmowe. Tym bardziej więc warto rozważyć założenie konta typowego dla przedsiębiorców.

Konto dla firmy to przejrzystość finansów

Konto osobiste wykorzystywane także do celów firmowych nie jest wygodne. “Mieszają się” w nim zarówno wpływy z prowadzonej działalności, jak i wpływy z innych źródeł. W efekcie ogranicza to przejrzystość finansów, co może przełożyć się na utrudnienie szybkiej weryfikacji wysokości firmowego salda.

Możliwość skorzystania z dodatkowych udogodnień

Zakładając konto dla firmy w odpowiednim banku, można skorzystać z wielu dodatkowych udogodnień, np. nielimitowanego dostępu do coworku czy mobilnych wpłatomatów.

Konto firmowe pozwala zaciągnąć kredyt bez formalności

Posiadając konto firmowe w banku, w którym przedsiębiorca zamierza zaciągnąć kredyt, można ograniczyć do minimum formalności. W większości przypadków nie trzeba dostarczać dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów, ponieważ są one “zapisane” na rachunku bankowym.

Konto firmowe dodaje profesjonalizmu

Chociaż klienci nie muszą wiedzieć, że przedsiębiorstwo ma założone konto firmowe, sama świadomość dodaje przedsiębiorcy profesjonalizmu. Dzięki temu właściciel czuje się bardziej wiarygodny i budzący zaufanie. W wielu przypadkach konto firmowe może dawać poczucie większego prestiżu, co przekłada się na większą pewność siebie.

Konto firmowe pozwala uzyskać kredyt na korzystniejszych warunkach

Posiadanie konta firmowego to nie tylko ograniczenie do minimum formalności. To także możliwość uzyskania kredytu na znacznie lepszych warunkach, np. z niższym oprocentowaniem czy z wyższą maksymalną kwotą kredytu.

Wybierz konto firmowe dostosowane do potrzeb

Jeśli chcesz być zadowolony z konta dla firmy, nie możesz decydować się na pierwszą przypadkową ofertę. Porównaj dostępne możliwości i sprawdź, który bank proponuje ci – jako przedsiębiorcy – atrakcyjniejsze warunki. Darmowe przelewy, darmowe prowadzenie rachunku bankowego, możliwość obsługi online – na to zwróć uwagę.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *