Jak oszczędzać na wymianie walut?

Tradycyjne sposoby wymiany walut w kantorach lub za pośrednictwem banków powoli przestają być atrakcyjne dla klientów. Rynek zdominowały bowiem kantory internetowe, które zapewniają wyjątkowo niski spread i dostęp 24 godziny na dobę. Kto korzysta z ich usług i dlaczego stały się one tak popularne?

Oszczędzaj na wymianie walut

Według raportu “Kantory online – wymiana walut w Internecie” klienci korzystający z internetowych e-kantorów mogą oszczędzić nawet 8%. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę marże narzucane przez banki i tradycyjne, stacjonarne kantory. Dlaczego e-kantory mogą pozwolić sobie na tak atrakcyjne warunki? Przede wszystkim dlatego, że serwisy internetowe nie utrzymują oddziałów położonych w prestiżowych dzielnicach miast, dzięki czemu nie muszą narzucać wysokiej marży. W raporcie analizowanych jest kilkanaście podmiotów działających w sektorze kantorów internetowych. Statystyki pokazują, że w przypadku wielu serwisów spread jest niezwykle korzystny i w porównaniu z ofertą banków wymiana walut w Internecie okazuje się bezkonkurencyjna. Autorzy raportu podkreślają, że niektóre z analizowanych podmiotów sektora kantorów internetowych naliczają często tylko 1 grosz marży! Nic więc dziwnego, że klienci wybierają serwisy zapewniające maksymalną oszczędność.

Kim są klienci e-kantorów?

Oferta serwisów skierowana jest do wszystkich osób chcących wymieniać waluty po najkorzystniejszym kursie i bez wysokiego spreadu. W gronie klientów poczesne miejsce zajmują właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, a także osoby spłacające kredyty zaciągnięte we frankach szwajcarskich. Po 2011 roku, czyli momencie wejścia w życie tzw. ustawy antyspreadowej, kredytobiorcy mogą płacić raty zaciągnięte w obcych walutach pieniędzmi kupionymi poza bankiem kredytującym. Przed 2011 rokiem było to niemożliwe, co zmuszało klientów do korzystania z oferty banków i bardzo często wiązało się z przepłacaniem. Na szczęście korzystna nowelizacja prawa położyła kres hegemonii banków i zapewniła możliwość wyboru. Na działalności e-kantorów korzystają też przedsiębiorcy zajmujący się importem – dzięki korzystnym warunkom i niskim marżom mogą zaoszczędzić duże sumy.

Jaki e-kantor wybrać?

Jesteś przedsiębiorcą i zależy Ci na oszczędnościach? Wśród prężnie działających serwisów wyróżnić należy kantor internetowy Fritz Exchange, który funkcjonuje na polskim rynku od pięciu lat i przez ten okres swojej działalności wyrósł na lidera w swojej branży. Stoi za nim 20-letnie doświadczenie firmy FritzGroup, która oferuje innowacyjne rozwiązania (np. kantor automatyczny). Z usług Fritz Exchange pod adresem https://fritzexchange.pl można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, klientów nie ograniczają więc konkretne godziny otwarcia, jak w przypadku stacjonarnych punktów wymiany walut. Kantor Fritz Exchange zapewnia ofertę dla firm oraz trzy grupy ekspertów służących fachowym doradztwem: dealerów walutowych/traderów, specjalistów ds. obsługi klienta oraz doradców ds. rynków finansowych. Atrakcyjne warunki zapewnia wyjątkowo niski spread – nawet o kilkadziesiąt groszy niższy niż w przypadku tradycyjnych kantorów lub banków. Dodatkowo internetowy kantor Fritz Exchange zapewnia możliwość negocjowania cen w przypadku transakcji wyższych niż 10 tys. euro.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply