Samorozwój jako najlepsza inwestycja

Ilość absolwentów uczelni wyższych rośnie każdego roku, przy malejącej liczbie rzemieślników i fachowców w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Rozchwiany rynek pracy tymczasem potrzebuje innego rodzaju wiedzy niż ta, przyswojona w ciągu wielu lat edukacji. Zainteresowanie kursami i szkoleniami kwitnie – samorozwój stał się sposobem na przetrwanie.

Ukończone szkolenie

Na rynku przesyconym ogromną ilością magistrów, sam dyplom ukończenia studiów przestał być przepustką do dobrego stanowiska, a nawet do samego zatrudnienia. Szczególnie osoby z ukończonymi kierunkami humanistycznymi potrzebują dodatkowego atutu w postaci znajomości rzadkich języków obcych lub ukończonych specjalistycznych kursów w dziedzinie, w której ubiegają się o stanowisko. Także osoby pracujące w jednym miejscu przez dłuższy okres czasu są zmuszone do zdobywania nowych kompetencji, aby nie zostać zastąpione nowymi i bardziej zdeterminowanymi. Szkolimy się zatem w najróżniejszych dziedzinach, zaczynając od nauki języków obcych, przez obsługę programów właściwych dla branż, w których pracujemy oraz tematów pokrewnych, które mogą okazać się przydatne i są obecnie na czasie – marketingu internetowego, technik sprzedaży, optymalizacji czasu pracy lub coraz modniejszego coachingu. Szkolenia i kursy są też obiektem zainteresowania osób samotnych, dla których samorozwój i kariera są ważniejsze od zakładania rodziny, lub szukają w nich okazji to spotkania innych osób niż współpracowników.

Jak wybrać kurs?

Aby odbycie kursu dało efekty, należy go wybrać z rozmysłem. Przede wszystkim, istotnym jest, czy wybór szkolenia jest podyktowany sytuacją zawodową, czy pobudkami czysto prywatnymi, takimi jak rozwój zainteresowań lub chęć doświadczenia czegoś ciekawego. W przypadku przyczyn związanych z pracą warto rozeznać się w trendach, za którymi podąża branża, w której się specjalizujemy lub do której chcemy dołączyć. Zawsze lepiej wyjść naprzeciw rozwojowi, niż pozostawać na utartej ścieżce. W przypadku wyboru szkolenia jedynie dla własnej satysfakcji nie ma ograniczeń – możemy wybrać egzotyczny taniec, rzadki język, zajęcia manualne takie, jak lepienie z gliny lub kurs samoobrony – wszystko, co sprawi, że zyskamy nową energię. Przy doborze kursu istotna jest jego cena; aby nie płacić fortuny, warto zainteresować się sezonowymi promocjami ( szczególnie szkoły językowe je praktykują) oraz metodami na obniżenie cen, np. dzięki portalom udostępniającym zniżki, jak http://www.tanio.co/groupon/. Można w ten sposób uzyskać niższe ceny wielu szkoleń, również z założenia tańszych, dostępnych na Grouponie.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *