Ucz się języka biznesowego przy okazji

Czy nauka bez poświęcania stricte na naukę czasu jest możliwa? Coraz częściej mówi się i promuje naukę przy tak zwanej okazji. Na czym ona polega i na ile jest wartościowa, efektywna? Najczęściej nauka przy okazji odnosi się do nauki języków obcych, które poznajemy chcąc nie chcąc przebywając w międzynarodowym środowisku, podejmując aktywności związane z koniecznością przetłumaczenia określonych poleceń, wiedzy teoretycznej, instrukcji itp. Nie zawsze jednak kontakt z językiem jest tak prosty do zapewnienia. Jak dowodzi praktyka, to właśnie nauka przy okazji przynosi najtrwalsze efekty, nie rzadko spektakularne. Fenomenem tego sposobu nauczania jest to, że nie wiemy kiedy się czegoś nauczyliśmy, nieświadomie przyswajamy szereg słówek i zapamiętujemy gramatykę.

Jak efektywnie i szybko podszkolić angielski biznesowy i nie tylko…

Poprzez osłuchanie się, doświadczenie, uczestnictwo w konkretnych sytuacjach (konferencjach biznesowych, spotkaniach, networking’u) zapamiętujemy o wiele więcej niż ucząc się na kursie językowym, czy indywidualnych lekcjach języka. Nabywając język obcy uczymy się bez wysiłku, nie odczuwamy trudu, jaki nasz mózg musi włożyć w przeanalizowanie i zakodowanie informacji. Im bliższe rozrywce okoliczności poznania, tym łatwiej jest nauczyć się więcej w krótszym czasie. Łącząc przyjemność w postaci towarzyskich pogaduszek z nauka języka możemy być pewni wartości dodanej spotkania, często online. Zgłębiając hobbystycznie zagadnienia, które nas interesują w języku obcym także możemy się wiele nauczyć, podobnie jak oddając się grom online z cudzoziemcami. Także grając w gry słowne, rebusy i quizy językowe uczymy się słownictwa, mimo iż wydaje się nam ta czynność wyłącznie zabawą. Możliwości nauki przy okazji jest o wiele więcej, bowiem uczyć można się zarówno czytając lektury w języku obcym, nie muszą być to ambitne dzieła literackie, ale na przykład blogi, czy artykuły popularno naukowe, informacyjne, bądź oglądając filmy, słuchając muzyki. Należy mieć też świadomość, iż opierając się wyłącznie na nauce z filmów, czy blogów nie nauczymy się języka od podstaw do poziomu zaawansowanego. Ten sposób poznawania języka warto traktować jako dodatek, miły akcent rozluźniający tempo nauki. Łącząc co najmniej kilak aktywności z nauką w tle można poprawić efekty w nauce bez przykładania się i zwiększania czasu na naukę. Co ważne nie tylko ilość nauki przy okazji się liczy, ale i jej jakość. Zapamiętane słówka, powiedzenia jako te „przy okazji” zapamiętujemy na wiele dłużej niż te wykute na pamięć. Co więcej często zapamiętujemy kontekst, dzięki czemu doskonale wiemy kiedy i jak użyć danego zwrotu na kształt automatyzacji języka.

Wśród metod nauki przy okazji najbardziej polecanym sposobem jest wielozmysłowe poznawanie języka w jego naturalnym środowisku, poprzez osobiste doświadczenia języka przez jego używanie w codziennych sytuacjach życia. Wbrew pozorom można to osiągnąć również bez wyjazdy zagranicznego. Wystarczy zmaksymalizować kontakt z żywym językiem, czy to poprzez uczestnictwo w portalach społecznościowych, blogach, czy tez przez konwersacje językowe, jak również poprzez media internetowe. Dzięki multiplikacji kontaktów możemy uzyskać efekt zanurzenia siew języku, co za tym idzie przyswajanie go mimowolnie.

Narzędziem, którego nie można pominąć w planowaniu nauki przez otoczenie się językiem obcym jest platforma pośrednicząca dostępna dla każdego pod adresem preply.com. Jednym z elementów nauki przy okazji mogą być korepetycje językowe. Preply oferuje dostęp do rozbudowanej bazy danych korepetytorów różnych, wielu języków świata. Ciekawostką jest to, że w serwisie reklamują się nie tylko lektorzy z Polski, ale założeniem platformy było stworzenie serwisu ogłoszeniowego obejmującego cały świat. Dzięki temu w Preply znajdziesz zarówno korepetytora angielskiego z Krakowa, jak i native speakera niemieckiego ze Szczecina, jak również native speakerów z Indii, filipin oraz lektorów rosyjskiego z Anglii, czy hiszpańskiego z Brazylii itd. To od nas-uczniów zależy którego korepetytora wybierzemy i obdarzymy zaufaniem oraz jak będą wyglądały zajęcia. Poza ofertą stacjonarną preply promuje korepetycje zdalne. To właśnie dzięki Skype możliwe są konwersacje z osobami rozsianymi po całym świecie. Dzięki zajęciom realizowanym w pełni zdalnie można uczyć się w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób. Połączenia Skype nie są odpłatne, zarazem są dostępne na smartfonach i tabletach, co pozwala korzystać z nauki praktycznie wszędzie i zawsze. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. W tym kontekście określenie nauki przy okazji nabiera nowego znaczenia. Dotąd rozumieliśmy naukę przy okazji jako poznawanie podświadome języka podczas rozmaitych aktywności życiowych.

Play and learn and have fun

Obecnie nauką przy okazji to również realizacja procesu dydaktycznego wplecionego w grafik innych zajęć, przy okazji na przykład zakupów, czy podróży do szkoły. Tym samym możemy wykonywać kilka rzeczy jednocześnie, jednak kładąc nacisk na naukę języka, nie zaś czynność, przy której okazji poznajemy język. Dzięki możliwości nauki zarówno w domu, jak i w drodze, ruchu, podróży, poza domem, na łonie natury, czy w pracy z korepetycji mogą korzystać także osoby niedyspozycyjne, którym brakuje czasu na tradycyjną formę nauki, osoby które nie mogą poświęcić wiele czasu na naukę. Elastyczność miejsca i pory oraz intensywności zajęć ma ogromne znaczenie, bowiem jest to oferta zarówno dla uczniów planujących zorganizowany proces nauczania w formie korepetycji językowych z wzbogaceniem nauki o konwersacje online, jak i dla osób, które traktują korepetycje jako urozmaicenie i dodatek do samodzielnego zdobywania wiedzy. Zajęcia przez Skype mogą służyć wyjaśnieniu wątpliwości jak również poznaniu ciekawostek dotąd nieznanych, czy też weryfikacji zdobytej wiedzy, przypomnieniu i powtórzeniu słownictwa. Często korepetycje w Preply wykupowane są jako zajęcia sprawdzające przed egzaminem, czy rozmową kwalifikacyjną. Swoboda przeznaczenia czasu nauki na to co wynika z potrzeb ucznia to jedna z bardzo wielu zalet, jakimi wyróżniają się internetowe korepetycje.

Dołączając do Preply możesz wybrać native speakera, jak i lektora spośród setek innych. Dla wielu to duży plus, bowiem w okolicy nie ma dostępnych lektorów jeżyków mało popularnych, bądź lekcje indywidualne są bardzo kosztowne. Korepetytorzy posiadają w Preply własne profile, w których określają poziom kompetencji, wykształcenia, doświadczenia, zainteresowania itp. Dzięki tak wyczerpującej wiedzy znacznie łatwiej jest nam dopasować osobę, która ma nam pomóc w nauce bez wysiłku. Preply sprawia, iż wymówka o braku dostępu do nauki języków niszowych staje się nieaktualna. W serwisie znajdziesz nauczycieli praktycznie wszystkich języków świata i to an wielu poziomach zaawansowania. Dodatkowo skorzystać możesz z tysięcy native speakerów poznając wielu wspaniałych rozmówców, jak i charakterystyczny akcent dla danego miejsca, czy też potoczny język mówiony. To unikalne cechy języka, których ciężko się nauczyć z książek. Jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś z Preply dołącz do użytkowników a zyskasz darmową lekcję testową i sam się przekonasz, że warto jest uczyć się z Preply stawiając na wysoką jakość w przyjemnej atmosferze oraz klimacie innowacyjności, nowoczesności.

Polecamy też artykuł na: http://www.planetaangielskiego.pl/jak-nauczyc-sie-podstaw-angielskiego-biznesowego.html.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply