Jak znaleźć inwestora dla swojego małego biznesu lub początkującego start-upu?

Każdy biznes – szczególnie na początku – jest jak śliski i cienki lód. Trzeba liczyć się z tym, że budżet, jaki chcemy przeznaczyć na początkową fazę rozwoju naszej mikro lub małej firmy, może albo się pomnożyć albo w kilka chwil stracimy wszystkie zebrane oszczędności! Jak zatem szukać inwestora w Polsce lub za granicą?

Słabość, którą wykorzystują bankowe instytucje finansowe

Młody przedsiębiorca, który znajdzie się w kryzysowej sytuacji, podczas gdy jego młoda firma lub start-up nie przynosi dochodów, chwyta się tzw. tonącej brzytwy. Chęć osiągnięcia szybkich sukcesów sprawia, że każda pomoc staje się tą, z której koniecznie trzeba skorzystać. Poszukiwanie kapitału, bankowego czy też pozabankowego, jest więc wówczas kwestią priorytetową.

Business angels, czyli dobre dusze biznesu

Specjaliści nieustannie przypominają, że dobry pomysł i dobrze napisany biznesplan jest połową sukcesu. Kreatywny i przedsiębiorczy człowiek ma duży potencjał, ale bardzo często jego niepoukładany schemat działania sprawia, iż popełnia on wiele błędów. Co zatem z drugą połową sukcesu? Niestety, żaden biznes nie może się udać bez zgromadzonego budżetu lub pomocy inwestora, który wesprze nas finansowo, rzecz jasna w zamian za przejęcie pewnej części udziałów w nowej spółce.

To zdecydowanie korzystniejsze i dogodniejsze rozwiązanie, niż skorzystanie z pożyczki instytucji finansowej. Anioły biznesu, czyli osoby przeznaczające pewien kapitał na sfinansowanie młodego przedsięwzięcia, inwestują w przedsiębiorców z dużym potencjałem bez konieczności spłacania “pożyczki” w comiesięcznych ratach. Dla początkującego biznesu jest to jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ otrzymuje on szanse na rozwój oraz stworzenie solidnych dla siebie fundamentów, a przy tym jego budżet na tym nie traci.

Dobry i przemyślany pomysł na biznes potrzebuje skutecznej strategii marketingowej. Poszukiwanie inwestora staje się więc poszukiwaniem środków na realizacje planów, w których drzemie ogromny potencjał, o czym wiedzą doświadczeni inwestorzy, chcący pomóc młodym talentom. Udziałowiec musi mieć jednak pewność, że jego pieniądze zostaną dobrze spożytkowane, dlatego zaprezentowanie własnej osoby jako kreatywnego i mądrego przedsiębiorcy jest kluczowym aspektem w procesie pozyskiwania inwestora.

Inwestorzy wiedzą, gdzie szukać początkujących przedsiębiorców, ale czy Ty wiesz, gdzie oni “zarzucają swoją wędkę”? Najprościej jest dodać swoje ogłoszenie np. na Portalu e-B2B.org w przeznaczonym do tego dziale SZUKAM INWESTORA, odpowiednio zaprezentować się i czekać, aż jeden z aniołów biznesu da szanse również Tobie.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply