Wsparcie kurierskie dla sklepu online działającego w skali międzynarodowej

Polskie sklepy internetowe oferują swoje produkty nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej.

Dlatego przedsiębiorcy muszą zadbać o sprawne wysyłanie zamówionych towarów za granicę, w czym pomocne są rzetelnie realizowane przewozy kurierskie.

Obcokrajowcy kupują w polskich e-sklepach

Z badania PayPal z 2016 roku (http://metro.gazeta.pl/metro/1,50144,17451601,Polskie_sklepy_internetowe_przyciagaja_zagranicznych.html) wynika, że obcokrajowcy wydają w polskich sklepach internetowych coraz więcej pieniędzy. Największą grupę klientów zagranicznych stanowią Niemcy – 28 proc. Najczęściej kupują oni ubrania, buty i akcesoria, zamawiają sprzęt elektroniczny, komputery, tablety i urządzenia mobilne. Co piąty klient polskiego e-sklepu to Rosjanin, który kupuje z reguły ubrania, buty i akcesoria, stanowiące 56 proc. ich zakupów. Na trzecim miejscu w rankingu znaleźli się Brytyjczycy, którzy robią u nas podobne zakupy jak Rosjanie.

Czynnikiem ograniczającym polskie sklepy internetowe w sprzedaży klientom zagranicznym są wysokie koszty przesyłki. Dlatego ważne jest, aby sprzedający zapewnili swoim klientom pewną, szybką i stosunkowo tanią dostawę przedmiotów.

Współpraca z DHL Parcel

Klient biznesowy może współpracować przy przesyłkach międzynarodowych z DHL Parcel. Firma oferuje dwa pakiety:
– DHL PARCEL CONNECT
– DHL PARCEL INTERNATIONAL

DHL Parcel ma w ofercie przesyłki kurierskie międzynarodowe do takich krajów europejskich jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Holandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monaco, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

DHL PARCEL CONNECT obejmuje drogowe, międzynarodowe przesyłki kurierskie do krajów takich jak Austria, Belgia, Czechy, Holandia, Luksemburg, Niemcy i Słowacja, z przewidywanym czasem doręczenia wynoszącym niespełna 2-3 dni. Są to przesyłki jednoelementowe, o wadze do 31,5 kg oraz wymiarach standardowych do 120x60x60 cm. Kurier może dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres odbiorcy lub do sieci lokalnych punktów odbioru DHL Parcelshop i DHL Parcelstation. W ramach oferty można skorzystać także z usług dodatkowych:
– pobrania i zwrotu należności (przesyłki kurierskie pobraniowe),
– potwierdzenia doręczenia,
– powiadomienia e-mail/sms.

Z kolei pakiet DHL PARCEL INTERNATIONAL pozwoli wysyłać przesyłkę o wadze do 30 kg i wymiarach maksymalnych 100x50x50 cm do pozostałych, niewymienionych w usłudze DHL PARCEL CONNECT krajów Unii Europejskiej.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *