Dropshipping – czy warto rozważyć, jako dodatkowy zarobek?

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model sprzedaży detalicznej online, w którym produkty lub przedmioty dystrybuowane do klientów, nie są przechowywane w Twoim magazynie, ale są kupowane od strony trzeciej, np. z hurtowni, która bezpośrednio wysyła towary.

W tym modelu biznesowym sprzedawca jest tylko pośrednikiem, który nigdy nie widzi produktu ani nie dysponuje nim fizycznie, ale kupuje go bezpośrednio z zapasów swojego dostawcy, który realizuje zamówienia. Ty oferujesz towar, przyjmujesz płatności, np. przez Przelewy24, a hurtownia wysyła towar do klienta. Twój zysk jako sprzedawcy składa się z prowizji od ostatecznej ceny dostawcy.

Nie musisz więc przechowywać ani inwestować w posiadanie własnych zapasów, po prostu zarządzasz zamówieniami za pośrednictwem sklepu internetowego i generujesz zyski.

Czy dropshipping to dobry pomysł na dodatkowy zarobek?

Dropshipping jest świetnym sposobem na dodatkowy zarobek i rozpoczęcie handlu elektronicznego przy niewielkim ryzyku. Dzięki tej metodzie nie musisz płacić za zakup produktów, chyba że już je sprzedałeś i otrzymałeś płatność od klienta. Eliminujesz w ten sposób ryzyko inwestycji w przedmioty, których możesz nigdy nie sprzedać.

Kwestie bezpiecznych i szybkich płatności w sklepie internetowym możesz zrealizować za pośrednictwem platformy https://www.przelewy24.pl/, która dynamicznie rozwija się na polskim rynku płatności online.

W dropshippingu nie martwisz się o etykietowanie, pakowanie i przygotowywanie paczek do wysyłki. Nie musisz też zajmować się kwestiami zwrotów, ponieważ zajmuje się nimi dostawca towaru.

Jeśli więc rozważasz pomysł handlu w Internecie jako opcję dodatkowego zarobku, weź pod uwagę dropshipping, który ogranicza większość wydatków podczas rozpoczynania działalności internetowej.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply