Jak uwierzyć w siebie i jak przezwyciężyć strach czyli kobiety spełniają marzenia

Poniższy artykuł dotyczy kobiet, ale tak naprawdę spełnianie marzeń dotyczy wszystkich ludzi. Jednak ze względu na ograniczenia biologiczne lub kulturowe osiąganie celów jest dla kobiet nieco trudniejsze. Należy jednak pamiętać, że przecież każdy może spełniać marzenia, wystarczy uwierzyć w siebie i przezwyciężyć strach.

Zdecydowane by odkryć wszystko co ciekawe

Ludzie dzielą się na tych odważnych, tych mniej odważnych i tych, którzy będą walczyć tak długo, aż pokonają strach. Ograniczenia związane ze stereotypami, potrzebą kontroli nad innymi lub zwykłe podcinanie skrzydeł dotyczy nie tylko płci pięknej zwanej także na przekór słabą. Niektórzy rodzą się po to aby odkryć wszystko co ciekawe. Trenują sporty ekstremalne, pokonują własne ograniczenia tylko dlatego, że mogą, a ich potrzeba sukcesu w danej dziedzinie sprawia, że wydają się niezniszczalni.

Nie chcę, nie umiem, boję się

Często zdarza się, że ludzie stając w obliczu wyzwania wołają – nie chcę, nie umiem, boję się! Poddają się nie zdając sobie sprawy z tego, że większość ograniczeń znajduje się tylko w ich głowach. Nawet jeśli mają marzenia – osobiste, zawodowe, cele życiowe, wolą utrzymywać status quo, aby ochronić swoje poczucie integralności.

System premiuje mężczyzn

Więcej osób płci męskiej poleciało w kosmos, zdobyło Mount Everest i znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie. Kobiety żyją w poczuciu, że wielu rzeczy nie mogą robić, same w siebie nie wierzą lub uważają, że nie stać ich na wyjście ze strefy komfortu bez wsparcia. Choć w Polsce odsetek kobiet odnoszących sukces w biznesie jest stosunkowo duży, mimo to rzadziej otrzymują dotacje na startupy i nie otrzymują proporcjonalnego wsparcia ze strony funduszy inwestycyjnych. Osiąganie celów zawodowych jest możliwe, jednak nie jest łatwe.

Przełamać strach

Odwieczny problem z lękami i strachem dotyczy każdego człowieka. W końcu każdy czegoś się boi – śmierci, raka, pająków, psów, samodzielności, latania, czy utraty pracy. Jak przełamać strach? Chyba nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Lecz jeśli wychodzimy z naszej strefy komfortu z nadzieją na nagrodę czyli osiągnieciem celu życiowego, mamy większą szansę na sukces.

Pierwszy krok

Bardzo często najważniejszy jest ten pierwszy krok. I nie jest to bynajmniej wizualizacja sukcesu – przecież marzyliśmy o tym, ale przecież samo marzenie nie jest celem. Najpierw musimy stworzyć plan. Co nam może w tym pomóc? Wyobraźmy sobie, że chcemy nauczyć się jeździć motocyklem.
Poszukiwanie danych – dobrze jest zacząć od przetestowania pierwszego kroku. Możemy poszukać samouczków lub materiałów na You Tube. Internet pełen jest treści, które możemy przeglądać i poszukiwać interesujących nas informacji. Możemy wyobrazić sobie jak to jest wykonywać poszczególne czynności związane z obsługą motocykla, który co prawda może być zabójczą maszyną, ale równie dobrze można go określić mianem dużego rowera z motorem.
Sytuacja testowa – dobrze jest znaleźć kogoś kto pokaże nam motocykl, wytłumaczy jak działa i poinstruuje w jaki sposób można zacząć jeździć.
Bezpieczeństwo – nie chodzi tu bynajmniej o bezpieczeństwo jazdy na motorze, a raczej o wytworzenie jak najmniej stresującej sytuacji, w której możemy sprawdzić się jako kierowca. W przypadku nietrafionego marzenia możemy wycofać się bez utraty twarzy. Być może jazda na motocyklu okaże się niesatysfakcjonująca. Zatem wykupiona lekcja u instruktora kosztowo może się okazać opłacalna – albo spełniamy marzenie, albo mówimy sobie „to nie dla mnie” i odchodzimy z podniesioną głową
Inwestycja – tu decydujemy się już na poważnie, że kupujemy motocykl z pełną świadomością, że nasze marzenie dopiero zaczyna się spełniać, co w praktyce oznacza dopiero rozpoczęcie nauki.
Przykład z motocyklem jest zupełnie przypadkowy – zamiast maszyny podstawić inny cel życiowy np. własna firma, podróż dookoła świata czy przeprowadzka do Tajlandii.

Jak (nie) walczyć z innymi kobietami

Kobiety to istoty bardzo społeczne. Ich poczucie własnej wartości jest ściśle skorelowane z relacjami z innymi ludźmi. Jednocześnie dużym problemem jest rywalizacja z innymi kobietami lub wręcz karmienie się porównaniami. Dobrze jest znaleźć własny krąg wspierających kobiet, które nie tylko podkreślą naszą wartość, ale będą także naszymi kibicami sukcesu. Traktuj inne kobiety jako źródło inspiracji – podpatruj jak osiągają swoje cele i mów im o tym, że są dla ciebie ważne. Tak buduje się najważniejsze relacje.

Daruj sobie wymówki

Ludzie na łożu śmierci zazwyczaj bardziej żałują tego czego nie zrobili w swoim życiu bardziej niż błędów. Więc daruj sobie wymówki i spisz 10 swoich marzeń, które chcesz spełnić w ciągu najbliższych 5 lat. I zacznij je realizować już teraz, bo nigdy nie wiadomo co będzie jutro.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply