Rejestracja czasu pracy na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe w polskich przedsiębiorstwach

Rejestracja czasu pracy (RCP) zaczyna odgrywać coraz większą rolę w polskich przedsiębiorstwach. Kontrola obecności pracownika i ewidencja czasu pracy prowadzona w formie papierowej powoli odchodzi do lamusa. Czytniki marki BIOFINGER to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą efektywnie zarządzać czasem pracy w firmie.

Czytniki czasu pracy

Rynek czytników czasu pracy coraz bardziej poszerza się – szczególnie warto zwrócić uwagę na polskie produkty, których całe portfolio można znaleźć na stronie BIOFINGER. Najnowsze urządzenia RCP posiadają możliwość odczytu kart oraz breloków RFID. Wykorzystuje się je do ewidencji wejść i wyjść pracowników z rozróżnieniem na wyjścia służbowe oraz prywatne.
Przykładowo czytnik czasu pracy BIOFINGER.iClock680 jest nie tylko estetyczny i wygodny, ale jego największymi zaletami to stabilne oprogramowanie i rozbudowany bufor zdarzeń do 200 000 rejestrów. Poszerzone, ale funkcjonalne menu jest przyjazne dla użytkownika. Czytnik może komunikować się standardowo lub bezprzewodowo co znacznie poszerza jego możliwości stosowania.

Kontrola dostępu

Rejestratory pracy świetnie zapewniają możliwość kontroli dostępu do stref chronionych – w zakładach produkcyjnych (magazyny, pomieszczenia badawcze), w archiwum lub w biurze gdzie przechowujemy ważną dokumentację lub cenne przedmioty. Każdy pracownik wyposażony w imienną kartę RFID lub specjalny brelok może korzystać z dostępu do stref wyznaczonych przez administratora. To zdecydowana zaleta w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi kluczami lub kodami, ponieważ uniemożliwia stosowanie tego samego kodu przez wielu pracowników.

Biometria

Rejestratory czasu pracy BIOFINGER posiadają również specjalny czytnik linii papilarnych. Skan odcisku palca bardzo się przydaje gdy np. pracownik zapomni kod PIN lub zgubi kartę RFID. Jednak należy pamiętać, że dane biometryczne pracowników podlegają ścisłej ochronie zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych. Oznacza to, że ewidencja czasu pracy czy kontrola dostępu przy pomocy linii papilarnych jest możliwa tylko w przypadku pisemnej zgody pracownika z ograniczeniami odnośnie możliwości przetwarzania danych biometrycznych (tylko do wskazanych celów ewidencyjnych lub identyfikacji).

Rozliczanie czasu pracy

Rejestracja czasu pracy daje możliwość ewidencjonowania obecności, nieobecności, spóźnień i zwolnień pracownika, ale największą zaletą jest uproszczenie rozliczania czasu pracy. Wszystkie dane z czytników są ewidencjonowane w specjalnej aplikacji serwerowej dzięki dedykowanemu oprogramowaniu BIOFINGER/SW lub BIOFINGER/SVR-PRO.

Raporty

Generowane dokumenty takie jak raport indywidualny, raport zbiorowy, dzienna ewidencja obecności pracowników i okresowa ewidencja obecności pracowników daje nam wgląd w raporty czasu pracy. Oznacza to, że rozliczanie czasu pracy pracowników jest niebywale proste. Narzędzie to jest na tyle elastyczne, że rejestry można edytować ręcznie. Eksport plików do formatu *xls czy *csv nie jest skomplikowany, a dodatkowo oprogramowanie jest kompatybilne w większością programów kadrowo-płacowych takich jak SYMFONIA czy PŁATNIK.
Pełna lista programów https://biofinger.pl/program-biofinger-sw-nowy-opis/

Instalacje systemów Rejestracji Czasu Pracy

Jeśli zastanawiasz się na wdrożeniem kontroli dostępu lub chciałbyś ułatwić rozliczanie czasu pracy – BIOFINGER ma na to dobre rozwiązanie. Przeprowadzamy instalacje systemów Rejestracji Czasu Pracy. Doświadczeni technicy zaplanują wdrożenie w Twojej firmie tak aby efektywność całego systemu była optymalna. Oferujemy także wsparcie techniczne dla klientów oraz atrakcyjne warunki gwarancji i serwisu urządzeń, a także systemów.

Rejestratory RCP

Rejestratory RCP BIOFINGER mają wiele funkcjonalności. Podstawowe to:
• możliwość korzystania z kart i breloków RFID
• opcjonalne korzystanie z kodu PIN
• funkcja dokumentacji fotograficznej pracownika logującego się przy urządzeniu
• rejestrator biometryczny
• tworzenie kompletnej bazy danych ewidencji czasu pracy

BIOFINGER to polska marka godna zaufania

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *