Zamiana | Barter » Czy barter może przynieść zysk?

Jak prowadzić działalność gospodarczą, aby podnieść konkurencyjność swojej firmy? Jak pozyskiwać potrzebne towary i usługi nie angażując środków finansowych? Postaw na wymianę barterową!

Barter – co to jest?

Barter to wymiana bezgotówkowa, w ramach której strony wymieniają się towarami lub/i usługami. Co ważne, partnerzy uzgadniają uprzednio wartość przedmiotów wymiany i starają się, aby bilans transakcji był równy 0.

Zaletą tej formy wymiany jest to, że nie zmusza ona stron transakcji do angażowania środków finansowych – gotówki lub kredytu bankowego. Warto dodać, że wymiana barterowa nie jest wolna od opodatkowania. Pozyskane towary lub usługi winny być wpisane do ksiąg rachunkowych podobnie jak tradycyjne, gotówkowe transakcje. Co więcej, na podstawie wpisanej do ksiąg wartości transakcji strony są zobowiązane do realizacji zobowiązań podatkowych.

Zalety i wady wymiany barterowej

Barter ma szereg zalet często niedocenianych przez współczesne firmy. Przede wszystkim pozwala na pozyskiwanie potrzebnych przedsiębiorstwu towarów lub usług nie angażując jednocześnie jego środków finansowych. Zamiana to efektywny sposób pozwalający zaoszczędzić gotówkę. Taka wymiana znacząco poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa. Polecana każdej firmie w trakcie realizacji inwestycji, przejściowych problemów czy na początku działalności podczas stałego inwestowania w rozwój. Pozwala realnie zaoszczędzić gotówkę na wydatki wymagające pieniędzy – typu rachunki czy wynagrodzenia dla pracowników.

Barter to także sprawdzony sposób na upłynnienie nadmiernych zapasów czy dóbr wytworzonych w firmie. Co więcej, pozwala wykorzystać zapasy, które mają małe szanse na znalezienie nabywców. Zaletą wymiany jest także brak konieczności reklamy produktów lub usług czy brak kosztów związanych z dystrybucją towarów.

Barter, podobnie jak każdy sposób zbywania towarów, ma także swoje wady. Pierwszą i najważniejszą jest czasochłonne poszukiwanie partnerów gotowych na dokonanie wymiany towarów bądź usług.

Gdzie szukać partnerów do wymiany barterowej?

Proces poszukiwania partnera do wymiany produktów/usług bywa czasochłonny i trudny. Najważniejszym jest, aby szybko zdiagnozować potrzeby potencjalnego kandydata i zaoferować mu towar, który zaakceptuje ofiarowując nam jednocześnie towar czy usługę ważną z punktu widzenia naszej działalności gospodarczej.

Dobrym pomysłem na poszukiwanie wartościowych partnerów barterowych jest korzystanie z dedykowanych biznesowych stron internetowych specjalizujących się w tworzeniu sprzyjającego klimatu dla biznesu. Na przykład w naszym międzynarodowym biznesowym Portalu e-B2B.org znajdą Państwo barterowe oferty i ogłoszenia firm z różnych branż zainteresowanych wymianą towar za towar lub usługa za usługę.

Jeśli preferują Państwo taki sposób prowadzenia działalności zapraszamy zatem do działu ZAMIANA | BARTER. Tutaj mogą Państwo poszukać wartościowych partnerów biznesowych zainteresowanych wymianą barterową. Co więcej, mogą Państwo także bezpłatnie opublikować swoje ogłoszenie. W tym celu wystarczy się zarejestrować, co można uczynić poprzez panel REJESTRACJA. Poza bezpłatnym dodawaniem ogłoszeń uzyskają Państwo, jako zarejestrowani użytkownicy, dostęp do wartościowych treści publikowanych na stronie oraz automatycznego powiadamiania mailem w przypadku pojawienia się nowych ogłoszeń, które mogą zainteresować Państwa firmę. To skuteczny sposób na pozyskanie sprawdzonej i rzetelnej informacji, która może podnieść konkurencyjność Państwa firmy na rynku.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply