Tworzenie nowego produktu jest niezwykle skomplikowanym procesem. Zawsze zaczyna się od pomysłu, jednak potem możliwości techniczne i rzeczywistość związana z finansami weryfikują nasze oczekiwania, plany i marzenia. Prototypowanie to cały proces kreacji pierwowzoru aplikacji, urządzenia lub produktu. Zaczynając od koncepcji, czyli naszego pomysłu, przechodzimy do pierwowzoru poprzez projektowanie, wytworzenie oraz testy produktu.
Jak stworzyć prototyp?
Wczesna faza konkretnego rozwiązania technologicznego początkowo istnieje tylko jako pomysł twórcy. Jednak nie każdy pomysłodawca wie jak stworzyć prototyp. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z bardzo skomplikowanymi procesami technologicznymi lub informatycznymi. (nazwa Twojej firmy oraz link dofollow do Twojej strony. Napisz do nas » portal@e-b2b.org) tworzymy prototypy od lat. Projektowanie innowacyjnych produktów to nasza pasja. Wiemy jak optymalizować poszczególne etapy, ale przede wszystkim koszty, które w niektórych przypadkach mogą być naprawdę spore.
Droga do sukcesu
Droga do sukcesu bywa trudna i najeżona trudnościami. Dlatego właśnie warto zwrócić się do inżynierów z dużym doświadczeniem w prototypowaniu. Pomysłodawca zazwyczaj ma już swoją wizję czyli tzw. user expierience. Na tej podstawie tworzymy koncepcję, która będzie opracowywana. Przykładem może być (nazwa Twojej firmy oraz link dofollow do Twojej strony. Napisz do nas » portal@e-b2b.org)
Etapy prototypowania
Po etapie rozwoju pomysłu, w którym opracowaliśmy już wstępne założenia, przychodzi czas na sam projekt – designerzy opracowują wstępną aplikację, projekt mechaniczny, elektroniczny lub informatyczny. W tej fazie mamy do czynienia z wieloma zmianami ponieważ pewne założenia muszą zostać zweryfikowane. Samo wdrożenie również bywa pracochłonne ponieważ wielu sytuacji nie da się przewidzieć jeśli mamy do czynienia z absolutną nowością lub nawet kandydatem do patentu.
Uniknąć kosztownych błędów
Innowacje są kosztowne, więc zawsze musimy zmierzyć się z pytaniem – czy dam radę zrobić prototyp samemu. Oczywiście historia największych wynalazków usiana jest takimi success story jak np. Apple. Jednak świat bardzo się zmienił i nawet więcej jest przykładów porażki wspaniałych pomysłów, które nigdy nie zostały wdrożone. Jak więc uniknąć kosztownych błędów? Dogłębna analiza problemu powinna wskazać nam model biznesowy podejścia do kreacji nowego produktu. Zawsze warto zatem zacząć od modelowania, a możliwości np. wirtualnej rzeczywistości (VR) potrafią wskazać właściwy kierunek rozwoju.
Gotowy prototyp
Gotowy prototyp musi przejść odpowiednie testy związane z założonymi funkcjonalnościami. Pozwoli to nam na poznanie słabych i mocnych stron nowego produktu. Niektóre prototypy zostają na poziomie proof of concept (PoC) czyli dowodu, na wykonalność zadania. W przypadku sztuki wzorniczej wystarczy niekiedy sam prototyp wizualny, choć jeśli chodzi o urządzenia spotykamy się głównie z prototypem funkcjonalnym zaopatrzonym w najważniejsze funkcje. Warto pamiętać, że prototyp zanim zostanie prawdziwym produktem musi przejść głęboką ewolucję.
Wdrożenie nowego produktu
Pamiętaj, że prototyp jest dopiero początkiem życia nowego produktu. Aby wprowadzić go na rynek potrzeba testów, optymalizacji – także kosztowej oraz wyróżniającego designu. Być może tworzenie nowych urządzeń lub aplikacji na rynek przemysłowy kojarzy się z szarością, jednak zawsze warto pamiętać, że ludzie wolą kupować rzeczy ładne, nawet jeśli będą stały na hali produkcyjnej. Nowe produkty muszą się wyróżniać, aby tworzyć dobry wizerunek marki. W (nazwa Twojej firmy oraz link dofollow do Twojej strony. Napisz do nas » portal@e-b2b.org) wiemy jakie to ważne. Zadbamy o profesjonalny i użytkowy design oraz dostosowane do użytkownika funkcjonalności.
Jeśli masz wyjątkowy pomysł, ale nie jesteś pewien jak go zrealizować – skontaktuj się ze specjalistami od prototypowania (nazwa Twojej firmy oraz link dofollow do Twojej strony. Napisz do nas » portal@e-b2b.org)
Z nami zrealizujesz swój pomysł!
• Prototyp jest łatwy do zmiany
• Zwiększa zrozumienie programistów co do potrzeb klienta
• Pozwala klientowi zobaczyć jak mniej więcej system będzie wyglądał
• W zależności od rodzaju prototypu, może pozwalać rozpocząć szkolenie obsługi systemu po stronie klienta
• Redukcja kosztów