Pozytywne spojrzenie na biznes

Dr Joey Faucette to biznes coach z dwudziestoletnim stażem. Tłumaczy ludziom jak dojść z punktu A do punktu B. W tym artykule, poznasz fragment jego książki ‘Pozytywna praca w negatywnym świecie’. Dowiesz się m.in jak zalać auto swojej wyobraźni wysokooktanowym paliwem. Znajdziesz tu również informację o tym jak zamienić umysł-CHORĄgiewkę na zdrowy umysł który potrafi się skupić.
Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Optymistyczne poglądy w negatywnym środowisku mogą zmienić nie tylko Twój biznes, ale całe Twoje życie

Zamiast zadręczania się narastającymi problemami, uwierz, że Twoje życie biznesowe można zmienić. To, co kiedyś stanowiło blokadę, stanie się dla Ciebie (jako przedsiębiorcy) wyzwaniem, dzięki któremu będziesz mógł wynaleźć coś nowego. Kiedy osiągniesz już swój cel, doceń ten nowy pozytywny tryb pracy. Powiedz ‘Dziękuję’ i przekaż dalej tyle pozytywnej energii, ile tylko możesz, kierując firmą i służąc innym. Cykl pozytywnej pracy rozpoczyna się wtedy na nowo, co sprawia, że otrzymujesz w biznesie więcej niż przedtem. To naprawdę zaskakujące.

Daj swojemu umysłowi szanse by poćwiczył bycie pozytywnym. Pomyśl o nim jak o mięśniu, który potrzebuje ciągłego wzmacniania. Rozleniwiony i niesprawny po prostu podąża za każdą, czy to pozytywną czy negatywną, myślą o biznesie jaka w nim zakiełkuje lub do niego przyjdzie z zewnątrz. Taki umysł nie potrafi się skupić – jest jak chorągiewka, podatny na każdy podmuch wiatru – potrzeba dużo gimnastyki by go wzmocnić, tym samym zmieniając negatywne myśli które tworzyły niezdrowe podejście do biznesu.

Dlaczego jesteś tak podatny? Pomyśl nad tym jak funkcjonuje Twój umysł. Rozważ np. to, jak działają na Ciebie reklamy puszczane w TV. Nie jesteś głodny, ale mimo wszystko wstajesz i idziesz do kuchni po przekąske. Moc sugestii jest bardzo silna. Twój umysł ją przyjął, zaktywował uczucie głodu i wprawił Twoje nogi w ruch. Nawet o tym nie pomyślałeś. To się po prostu stało.

A co by było gdybyś zaczął skupiać swoje myśli? Co by się stało, gdybyś podjął świadomą decyzję rezygnacji z przekąsek pomiędzy posiłkami? Jesteś wtedy zcedydowany, klamka zapadła – zrzucenie zbędnych kilogramów jest ważniejsze niż sugestie płynące z reklam. Być może myślisz: ‘Zmiana nastawienia nie jest taka łatwa, szczególnie jeśli chodzi o swoją własną firmę’. To nieprawda! Twój umysł został stworzony do tego, by się skupić. Robi to praktycznie co minutę, każdego dnia. Pytanie nie brzmi: ‘Czy skupiasz się na czymś?’ ale ‘Na czym?’.

Nie zaprzeczajmy temu, że na świecie pełno jest negatywnej, mentalnej energii. Przekonanie o tym, że ona nie istnieje nie sprawi, że ta pozytywna tak po prostu się pojawi. Możesz jednakowoż skupić się na tym co Ty możesz zrobić.

Zastanów się, czy nie warto tak właśnie postrzegać świat. Sępy latają nad pustynią, szukając martwych zwierząt. Kolibry natomiast szukają kwiatów wyrastających z kaktusa lub tych kwitnących niedaleko jeziora. Sępy i kolibry latają nad tą samą pustynią, ale jeden ptak szuka śmierci, a drugi życia. Tak samo jak z tymi ptakami, jest ze mną i z Tobą. W momencie gdy lecimy nad biznesową doliną musimy się na coś zdecydować. Sami obieramy swój cel – śmierć czy życie, porażka czy sukces, upadek czy okazja na wzrost… Potem żyjemy naszymi wyborami.

Możesz myśleć o najlepszych, nie najgorszych, cechach swojego biznesu, oraz o tym jak możesz pochwalić swoich pracowników zamiast ich krytykować. Skup się na zadowolonych klientach kupujących Twoje produkty lub usługi, zamiast na tych kilku, którzy chcą zwrotu pieniędzy. Wypełnić swój umysł rzeczami których nie możemy zrobić jest bardzo prosto. Sam mógłbym stworzyć taką niekończącą się listę. Teraz mógłbym sobie powiedzieć ‘Zawsze jest coś czego nie mogę zrobić’. Właściwie nie ma powodu bym myślał, że ktokolwiek na tym świecie zechce przeczytać książkę o pozytywnym biznesie. Nie wiem zatem dlaczego ją napisałem. Zmarnowałem tyle czasu, energii i pieniędzy na książkę, która powinna mi przynieść korzyści w postaci – zaproszeń na prelekcje i szkolenia, tak żebym mógł transformować negatywnych biznesmenów w takich którzy pracują pozytywnie.

Rozumiesz, o co mi chodzi? Oczywiście nie tylko Ty i ja mamy problem ze skupianiem się na liście rzeczy których nie możemy zrobić. Wszyscy tak czasami robią. Przez to, że Twój umysł skupia się na czymś, cokolwiek by to nie było, w czasach gdy się frustrujesz lub myślisz, że przegrałeś, on lgnie do tej nieszczęsnej listy.

Skupianie się na tym, co potrafisz zrobić działa bardzo wzmacniająco. Nie znaczy to, że uda Ci się wszystko za pierwszym razem. Jednakże, znalezienie czegoś co potrafisz zrobić i co jest powiązane z Twoją pracą i skupienie się na zrealizowaniu tego odciskuję pozytywny ślad w Twoim umyśle. Ten pozytywny efekt utrzymuje się. Następnym razem gdy staniesz przez podobnym wyzwaniem on zadziała jak paliwo rakietowe i zachęci Twoją wyobraźnię do pracy. Z takim wysokooktanowym paliwem Twoja imaginacja pomoże tobie podbić nowe biznesowe szczyty.

Przez wyćwiczenie pozytywnych partii mięśni Twojego umysłu możesz skupić się na działalności przynoszącej profity. Bardzo szybko to co wydawało się być niemożliwe do zrealizowania w Twoim biznesie, nie tylko stanie się możliwe ale sprawi, że będziesz myślał ‘Mój biznes może działać w ten sposób cały czas!’

🙂

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *