Skąd tak wielki popyt na nowoczesne biurowce? Polska w tyle pod względem powierzchni biurowej

Kolejne badania i raporty jednoznacznie pokazują, iż Polska pozostała w tyle jeżeli chodzi o budowę biurowców – po części spowodowane było to wygaszaniem wielu miejsc pracy i ograniczeniem zapotrzebowania na tego typu obiekty, a po części – zaniedbaniami sięgającymi już dziesiątek lat.

Na szczęście jednak, coraz to kolejni deweloperzy wyrażają chęć wznoszenia nowych, innowacyjnych oraz budowanych zgodnie z obowiązującymi prawidłami sztuki budowlanej biurowców, co ma być ich odpowiedzią na niezwykle rosnące w ostatnich czasach zainteresowanie odpowiednio wyposażoną przestrzenią biurową.

Dlaczego taki trend ma miejsce? W zapomnienie odeszły bowiem wszelkiej maści ograniczenia ściśle powiązane z pandemią, co z kolei pobudziło biznes – tak mały jak i nieco większy – do rozwoju. Wraz z otwieraniem się nowych firm, okazało się że obecnie dostępna przestrzeń biurowa jest wysoce niewystarczająca lub też, że nie spełnia wygórowanych wymogów osób zainteresowanych najmem. Z radością obserwujemy jednakże, że tendencja ta ma charakter schyłkowy, bowiem już na horyzoncie widać coraz to kolejne nowoczesne biurowce, w przypadku których przedsiębiorca znajdzie dosłownie wszystko, co jest mu potrzebne do skutecznego i bezproblemowego prowadzenia działalności gospodarczej.

Udostępniane obecnie interesantom biura w obiektach budowanych na przestrzeni ostatnich kilku lat gwarantują dostęp do wielu miejsc pracy w układzie tak tradycyjnym jak i tak zwanym open space, wyposażone są w komputery, rzutniki, projektory oraz osprzęt ułatwiający obsługę interesantów. Podczas budowy biurowców nie zapomniano także o dogodnej lokalizacji – bardzo wiele takich budowli usytuowanych jest w pobliżu centrów aglomeracji miejskich oraz cechuje się doskonałym dostępem do różnorakich węzłów komunikacji publicznej, co z kolei sprawia, że żaden konsument nie będzie miał problemów z dotarciem do naszego nowego biura i skorzystania z oferowanych przez nas usług bądź towarów.

Co równie istotne, szczególnie z punktu widzenia przedsiębiorców dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z biznesem na większą skalę, ceny wynajmu nowoczesnych przestrzeni biurowych nie są wcale tak wygórowane jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Jesteśmy wręcz przekonani, że znaczna część osób poszukujących wysokiej jakości biura nie będzie miała problemu z comiesięcznym pokryciem kosztów jego eksploatacji.

Uważamy, że warto przed podpisaniem umowy określić także, czy w budynku zainstalowano nowoczesne drzwi i okna cechujące się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej oraz akustycznej.

To właśnie dzięki nim w naszym miejscu pracy będzie nieprzerwanie panowała przyjemna temperatura, natomiast hałasy o wysokim poziomie decybeli dochodzące z zewnątrz będą w znacznym stopniu wygłuszone. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na naszą produktywność, jak również – na komfort przebywania w takim biurze przez dłuższy okres czasu, na przykład w sytuacji, kiedy zleceń jest tak dużo, ż posiłkować się musimy nadgodzinami. Z pewnością pozwoli nam to wygenerować znaczne zyski w ujęciu długoterminowym.

Previous Post
Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *